PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKYBRNO A OKOLÍ ZLÍNSKO - turistická oblast SLOVÁCKO - turistická oblast HANÁ - turistická oblast BESKYDY-VALAŠSKO - turistická oblast HLAVNÍ STRANA OKRES VSETÍN OKRES ZLÍN OKRES UHERSKÉ HRADIŠTĚ OKRES KROMĚŘ͎ ČESKÁ REPUBLIKA
Пятница 27.01.2023
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Zlínský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Zlínský kraj
Zlínská NEJ
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Turistika a volný čas
  Informační služby
Průvodcovské služby
Kultura a zábava
Hrady a zámky
Památky a architektura
Klub českých turistů
Sport a relaxace
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Zimní sporty
Agroturistika
Vinařská turistika
Sdružení a spolky
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Hory a pohoří
Vodní toky a plochy
Chráněná krajinná území
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

Výlet za nejpamátnější valašskou horou Radhoštěm [ Výlet ]

Na celodenním turistickém výletu se podíváme do nejnavštěvovanějších míst Beskyd, na Radhošť a Pustevny (1 018 m. n. m.). Z Radhoště se otevírají neopakovatelné výhledy do dalekého okolí. Na vrcholu stojí kaple a sousoší Cyrila a Metoděje, poblíž se nachází horský hotel Radegast. Pustevnám zase dominují dřevěné stavby nezaměnitelné lidové architektury. Významnou památkou celé oblasti je socha pohanského boha Radegasta od sochaře Albína Poláška. K této soše a celému pohoří se váže nespočet pověstí o pokladech, které jsou prý ukryty v nitru hory. Celá oblast je pokryta hustou sítí značených turistických tras jak pro letní turistiku, tak pro zimní turistiku na běžkách.


Jak se dostat na Radhošť z Bystřice pod Hostýnem

Automobilem - z Bystřického náměstí se přes ulici "Pod Platany" dáme vpravo na silnici č. 150 (Meziříčská), po které dojedeme do Valašského Meziříčí a dále pokračujeme do Rožnova p. R. V Rožnově zabočíme na druhé světelné křižovatce doleva směr Frenštát pod Radhoštěm. Ve směru příjezdu od Rožnova (silnice č. 58) se dostaneme na kruhový objezd, na kterém se dáme rovně a na další křižovatce zabočíme doprava. Pokračujeme stále rovně po hlavní silnici kolem autobusového nádraží až do konečné stanice Trojanovice-Ráztoka.

Kombinovaně vlakem a autobusem - z Bystřice p. H. se dostaneme do Frenštátu pod Radhoštěm vlakem. Z Frenštátu dále pokračujeme autobusem, který jezdí v poměrně hustých intervalech od železniční stanice, a to v pracovní dny i o víkendech. Autobus nás doveze do konečné stanice autobusů Trojanovice-Ráztoka.

Turistická trasa Trojanovice-Ráztoka - Pustevny - Radhošť
Trojanovice-Ráztoka -dolní stanice lanovky (0,5 km) - Pustevny, horní stanice lanovky - Radhošť, hřeben (4 km)

Na cestu za nejznámější valašskou horou se vydáme ze stanice Trojanovice-Ráztoka, od parkoviště u hotelu Ráztoka. Od hotelu se dostaneme asi po pětiminutové chůzi k dolní stanici sedačkové lanovky, která byla postavena v roce 1940. Ta nás vyveze až na horské sedlo Pustevny, odkud dále pokračujeme po modré trase až na Radhošť.

Nabízí se také možnost vyjet autem z Prostřední Bečvy až na Pustevny. Nejzajímavější a rozhodně nejpohodlnější cestování na Pustevny je lanovkou, jejíž nástupní stanice je v Trojanovicích.

Během letní sezóny je v provozu od 7:00 do 18:00 hod. Odjezdy jsou každou celou hodinu, s postupující roční dobou je provozní doba prodlužována.

Modrá značka: Pustevny - Radhošť
Trasa dlouhá čtyři kilometry vede z Pusteven (1018 m.n.m.) kolem vyhlídkového altánu Cyrilka a sochy pohanského boha Radegasta po hřebeni radhošťského masívu. Při výšlapu se otevírá pohled do Frenštátské kotliny, v dálce se rýsuje věž štramberského hradu Trúba, kopce Čertův mlýn (1207 m.n.m.), Kněhyně i nejvyšší beskydský vrchol Lysá hora (1323 m.n.m.), na jejímž vrcholu stojí věž vysílače.

Zpáteční cesta: Zelená značka: Radhošť - Ráztoka
Před hotelem Radegast na vrcholu Radhoště křižuje hřebenovou cestu zelená turistická značka. Po ní lze sestoupit zpět do údolí Ráztoky. Cesta vede lesem a je dosti prudká, ale nejkratší. Délka této trasy je 2 km.

Další možností je návrat zpět po hřebenu na Pustevny a odtud pokračovat stále po modré značce, která vede pod tzv. starou lanovkou, až k hotelu Ráztoka. Pokud již budeme unaveni, můžeme se opět svézt lanovkou. Poslední lanovka jede v sezónu v 18 hodin.

Více informací o navštíveném místě se dovíte ZDE.

UMÍSTĚNÍ


Typ záznamu: Výlet
AKTUALIZACE: Markéta Polášková (Beskydy-Valašsko, racr) org. 56, 14.05.2004 v 09:07 hodin
Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA