PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKYBRNO A OKOLÍ ZLÍNSKO - turistická oblast SLOVÁCKO - turistická oblast HANÁ - turistická oblast BESKYDY-VALAŠSKO - turistická oblast HLAVNÍ STRANA OKRES VSETÍN OKRES ZLÍN OKRES UHERSKÉ HRADIŠTĚ OKRES KROMĚŘ͎ ČESKÁ REPUBLIKA
Sobota 05.07.2025
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Zlínský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Zlínský kraj
Zlínská NEJ
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Turistika a volný čas
  Informační služby
Průvodcovské služby
Kultura a zábava
Hrady a zámky
Památky a architektura
Klub českých turistů
Sport a relaxace
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Zimní sporty
Agroturistika
Vinařská turistika
Sdružení a spolky
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Hory a pohoří
Vodní toky a plochy
Chráněná krajinná území
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

Sdružení Země děda Praděda - dává na vědomí:

všem obyvatelům, podnikatelům, přátelům, příznivcům a úřadům v Zemi děda Praděda i mimo:
Vážení občané!
Ve dnech 15. - 16. října 2002 připravuje Česká centrála cestovního ruchu a Sdružení Země děda Praděda tzv. novinářský autobus, který projede okresy Šumperk, Bruntál a Jeseník.

Pro prezentaci kraje byly vybrány zejména sportovní atrakce, které obohatí projekt ČCCR v příštím roce, nazvaný "Aktivní dovolená".
Této akce se účastní zejména novináři odborných časopisů cestovního ruchu a časopisů, (Profi Travel, apod.) které nabízí turistické destinace v České republice. Stejně tak zástupci časopisů Katka, Turista apod.a zástupci Českého rozhlasu a v neposlední řadě zástupci incomingových cestovních kanceláří, kteří se chtějí přímo na místě dovědět co nejvíce o turistických možnostech v našem regionu - tedy Zemi děda Praděda.
Navštívíme:
Akrobatické skokanské můstky ve Štítech, Sportovní letiště ve Vikýřovicích, Ruční papírnu , Hotel Diana a Lázně ve Velkých Losinách, Hamříkovu stáj v Dolní Moravici, Lanové centrum v Krnově, Hotel Bohema ve Zlatých Horách, Lázně Jeseník, a sportovní centrum na Ramzové. Vidíte, že ne zdaleka všechny nabídky kraje se do těchto dvou dní vejdou.
Proto jsme pro Vás ostatní připravili možnost prezentace na WORKSHOPU, který se uskuteční dne 15.10 2002 v Hotelu Figura na Ovčárně od 17.30 hod pro výše uvedené účastníky.
Zveme srdečně všechny provozovatele ubytovacích zařízení, stravovacích služeb i sportovních možností v kraji, aby se svou nabídkou přijeli. Hlavní výjezd zabezpečíme v 17 hodin od závory na Hvězdě s možností parkování na Ovčárně. Pro případnou prezentaci si připravte asi 50 ks materiálů to je předpokládaný počet účastníků.
Při této příležitosti bychom Vám rádi oznámili, že vyjde druhé číslo časopisu Praděd, a pozvali Vás na:
který připravujeme společně s Obecním úřadem v Malé Morávce.
Tento den zahájíme:
9.30 hod.v římskokatolickém kostele Nejsvětější trojice v Malé Morávce varhanním koncertem,

10.30 hod.projde procesí kaštanovou alejí na Kapličkový vrch, kde probíhá výstava keramických prací chalupářů z Malé Morávky.

11.30 hod. slavnostně otevřeme opravenou Schindlerovu stodolu v centru obce, kde budou připraveny výstavy fotografa pana ..........Vondry, výstava malíře a fotografa pana Vladimíra Holubce z Uničova a expozice Chráněné krajinné oblasti. Dále pak proběhne vyhodnocení a výstava soutěže malujeme a fotografujeme Jeseníky - Zemi děda Praděda - Náš domov.

Ve 12 hod. pozveme všechny soutěžící k malému vědomostnímu testu.(můžete vytvořit tříčlenná družstva v obcích, rodinách, přátelé, spolužáci apod. a přihlásit se do 15.10.2002 nejlépe
e mailem)na adresu Sdružení Země děda Praděda.

Ve 13 hod. pozveme majitele pasů na zkoušku entomologické sbírky podle pana Libora Vojkůvky.

Ve 14.30 hod.proběhne vyhodnocení znalostní soutěže.
Občerstvení i sociální zázemí pro hosty zajistí zejména restaurace v centru obce:

Rella,
Pod Kapličkou,
Na Rychtě,
Pohoda,
U Kovárny a
U Křížku.
Srdečně zveme na tuto akci výrobce a prodejce keramiky, výrobků ze dřeva, kůže proutí a dalších tradičních materiálů, a chráněné dílny. Nemáme zájem o výrobky z plastů, vietnamské oděvy, obuv atd.
V odpoledních a večerních hodinách bude hrát dechovka a country.

Děkujeme za případné další návrhy a náměty. Hledáme případné sponzory a pomocníky.
Srdečně zvou pořadatelé.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 2 názory)

15.10.2002 v 17:07Stanislav Kobrle

Držíme palce Zemi děda Praděda. Je to přesně to, co dokáže lidi vytáhnout z domovů do hor a nabídnout jim něco jiného, než televizi a konzumní život. Škoda jen, že o akcích sdružení je málo vědět. Chybí pravidelná a včasná propagace akcí na internetu i v IC. Na stránkách kraje jsem zatím žádné akce nenalezl. Asi už patří do Olomouckého kraje, tam se o nich však také neví. Přitom jejich práce má praktický dopad pro normální lidi. Podle kuchařky se opravdu uvařit, podle jejich materiálů se dá opravdu někam dojít. Možná, kdyby měli více prostředků, mohli by pro náš region být velkým turistickým lákadlem.


13.10.2002 v 12:11FK

To je bezva nápad - konečně se pro oživení cestovního ruchu něco začalo dělat.


Zveřejněno 27.09.2002 v 14:29 hodin
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA