PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ZLÍNSKO - turistická oblast SLOVÁCKO - turistická oblast HANÁ - turistická oblast BESKYDY-VALAŠSKO - turistická oblast HLAVNÍ STRANA OKRES VSETÍN OKRES ZLÍN OKRES UHERSKÉ HRADIŠTĚ OKRES KROMĚŘ͎ ČESKÁ REPUBLIKA
Středa 19.09.2018
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Zlínský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Zlínský kraj
Zlínská NEJ
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Turistika a volný čas
  Informační služby
Průvodcovské služby
Kultura a zábava
Hrady a zámky
Památky a architektura
Klub českých turistů
Sport a relaxace
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Zimní sporty
Agroturistika
Vinařská turistika
Sdružení a spolky
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Hory a pohoří
Vodní toky a plochy
Chráněná krajinná území
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Co nového v honobečvanském Klubu důchodců?

Zprávy z Klubu důchodců

I o prázdninách KD Horní Bečva nezahálel a vykazoval nemalou činnost. Koncem června turistický kroužek uskutečnil asi 6 km túru na Adámky a Zavadilku. Vlivem velmi teplého počasí se další výšlap konal až 22.července na Kotlovou, kde se konalo již III. setkání 3 obcí u příležitosti 102 let turistického cíle Kotlová, kterého se zúčastnilo 15 našich členů. Ušli jsme 10 km. Byla zde výborná nálada, ke které přispěla cimbálová muzika Kyčerka a proběhly tu i různé pasekářské soutěže.

V srpnu některé členky našeho klubu pobývaly ve Štůrově na Slovensku v termálech s výbornou
léčivou vodou. Zájezd pořádal Klub seniorů Rožnov p/R.

V měsíci září jsme se zúčastnili velmi zajímavého zájezdu do Bratislavy, který pořádal Klub důchodců Dolní Bečva. Nová předsedkyně jejich KD Lidka Linhartová nám nabídla 12 volných míst. Ikdyž nám počasí nepřálo, přesto jsme toho zde hodně navštívili a výlet se nám moc líbil.

26.9. se naše členky zúčastnily turnaje v pétanque v rámci Dne pro zdraví, který se konal v Rožnově p/R. Hráčky obdržely diplomy a drobné upomínkové předměty. I zde bylo veselo a všichni se náramně bavili.

V neděli 1. října se uskutečnila v Rožnově p/R. v Janíkově stodole akce Den seniorů, na které zazpívalo Pěvecké sdružení moravských učitelů a rožnovský sbor Rosénka. Akce se seniorům velmi líbila.

Ve čtvrtek 5. října proběhl ve společenském sále VARROC v Novém Jičíně Den seniorů. Z Rožnova p/R. byly vypraveny 1 velký a 1 menší autobus. Velký sál byl naplněn i seniory z jiných míst. Akci zaštítilo Ministerstvo práce a sociálních věcí, které pro nás připravilo odpoledne plné užitečných informací, kultury i zábavy. Vyslechli jsme si řadu přednášek od Policie ČR, České obchodní inspekce a Hasičského záchranného sboru. Odborníci odpovídali na dotazy z oblasti starobních důchodů, sociálních dávek, bezpečnosti seniorů či zdravotní prevence. Mohli jsme si nechat změřit i krevní tlak. Velkým překvapením bylo „předvolební“ vystoupení ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka, který má velmi dobré řečnické schopnosti. Pan ministr pohovořil o proseniorské politice státu. Zaujalo nás kromě jiného jeho konstatování, že ČSSD velmi těžce prosadila ve vládě zvýšení důchodů v průměru o 475 Kč od 1.1.2018. Po skončení svého vystoupení odpovídal i na dotazy seniorů. Během
4 hodin na této akci 2 krát vystoupila cimbálová muzika Lipka. Na všechny účastníky akce čekalo menší občerstvení a obdrželi jsme i drobné dárky. Večer jsme se vraceli domů s pocitem příjemně a užitečně stráveného odpoledne. Společně se budeme těšit na obdobné akce pořádané Klubem seniorů Rožnov p/R. a Klubem důchodců Horní Bečva.

Marie Němcová

kd
kd
kd
kd
kd

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Horní Bečva
Zveřejněno 12.10.2017 v 15:40 hodin
Copyright 1998-2018 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA