PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ZLÍNSKO - turistická oblast SLOVÁCKO - turistická oblast HANÁ - turistická oblast BESKYDY-VALAŠSKO - turistická oblast HLAVNÍ STRANA OKRES VSETÍN OKRES ZLÍN OKRES UHERSKÉ HRADIŠTĚ OKRES KROMĚŘ͎ ČESKÁ REPUBLIKA
Pondělí 13.07.2020
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Zlínský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Zlínský kraj
Zlínská NEJ
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Turistika a volný čas
  Informační služby
Průvodcovské služby
Kultura a zábava
Hrady a zámky
Památky a architektura
Klub českých turistů
Sport a relaxace
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Zimní sporty
Agroturistika
Vinařská turistika
Sdružení a spolky
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Hory a pohoří
Vodní toky a plochy
Chráněná krajinná území
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Setkání muzikantů v Bílých Karpatech bude plné
dobré muziky

Valašské Klobouky 15. až 17. srpna 2008
Tisková zpráva

Uprostřed léta se Valašsko rozezvučí lidovým tónem. Znovu se setkají muzikanti všech žánrů lidové hudby a předvedou to nejlepší, čím je hudební múza obdarovala. Dechovky, cimbálovky, pěvecké sbory, taneční soubory a folklorní sdružení se o víkendu od 15. do 17. srpna 2008 přijedou v hojném počtu představit do Valašských Klobouk, vždyť právě zde se bude odehrávat již VI. ročník Mezinárodního hudebního a folklorního festivalu Setkání muzikantů v Bílých Karpatech. Setkávat se však mohou nejen hudebníci, tanečníci a zpěváci, ale také vy, návštěvníci a posluchači dobré muziky! Přijďte načerpat sílu s radostí a elánem sršícího festivalu, který vás jistě zahřeje na srdci.

Jako již tradičně se bude festivalové dění paralelně odehrávat ve dvou centrech, a to ve Valašských Kloboukách, sousedním Brumově-Bylnici a v neděli od 1000 i v Lázních Luhačovice, kde vystoupí v rámci festivalu dechová hudba Tofgräber-Kapelle z Holandska a slovenský folklorní soubor Žofia. Vystupující kapely a soubory se budou představovat publiku v jednom i druhém městě. Obě centra festivalu jsou pro návštěvníky vysoce atraktivní a okouzlující svou bohatou historií. V kombinaci s krásným srpnovým sluníčkem se jedná o harmonii vskutku přitažlivou.

Festival je připravován s pečlivostí organizátorů a záštitu nad ním převzal poslanec Poslanecké sněmovny parlamentu ČR Josef Smýkal, který je zároveň prezidentem Setkání muzikantů. Letošní ročník nabídne opět lákavý program s pestrou škálou melodií. Aktivně se zapojí na stovky muzikantů a zpěváků. K dobré náladě svým hudebním umem přispějí domácí muziky, jako dechové hudby Dúbravanka, Valaška a cimbálovka Píšťalenka . Festivalový program připravuje pro návštěvníky také některé exotické překvapení.

Festival odstartuje v pátek 15. srpna, kdy ve 14 hodin zahájí Český rozhlas Brno ze svého improvizovaného studia na Městském úřadě Valašské Klobouky přenos s řadou vzácných hostů v pořadu Randes-vous z Valašských Klobouk. V průběhu festivalu pak bude ČRo vysílat řadu přímých vstupů. Páteční večer bude patřit především chrámové hudbě v kostele Povýšení sv. Kříže a koncertu hudebních skupin na náměstí.

V sobotu se po celý den bude Setkání muzikantů odehrávat ve svižném tempu. Není divu, vždyť na pořadu dne je náročný maratón hudeb. Náměstí bude hostit promenádní koncert s hlavním děním všech kapel, v kulturním domě Klobučan se budou ochutnávat moravská vína podbarvená tóny cimbálu a houslí a večer bude příležitost pěkně si zatančit na taneční zábavě. Ještě předtím se však všichni vystupující muzikanti sejdou naráz na pódiu při společném vystoupení. Nelze opomenout skvostnou tečku za pestrým dnem, tedy velký ohňostroj.

Neděle coby závěrečný den nebude programově nijak chudší. Náměstí ve Valašských Kloboukách bude hostit promenádní koncert s řadou známých tváří, včetně souborů ze zahraničí a festival pak v podvečer utichne po koncertu na rozloučenou.

Jestli máte rádi veselé melodie lidové hudby, jestli si rádi zanotujete známá slova a aspoň lehce se pohupujete do taktu, jestli máte rádi přátelská setkání, pak právě pro vás je Mezinárodní hudební a folklorní festival Setkání muzikantů v Bílých Karpatech to pravé.

Přijďte se pobavit, poslechnout příjemnou hudbu a dobře si zatančit.
Přijďte se seznámit s folklorem jiných regionů a zemí.
Přijďte se setkat se svými přáteli i s muzikanty, kteří se na vás těší.

Přijďte na Setkání muzikantů v Bílých Karpatech. Jste srdečně zváni!

SMBK o. s.
Valašské Klobouky

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 15.08.2008 v 12:18 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA